O kurzu

Jsme vzdělávací a zároveň zážitkový kurz pro skautské rádce a rádkyně. S naším desetičlenným týmem ho pořádáme v délce tří víkendů již šestým rokem.

Metodika

Dovíš se "jakým způsobem něco ve skautu udělat?" Jak připravit a zrealizovat schůzku, jak být družině dobrým rádcem, jak začlenit nováčka do družiny, jak pracovat s výchovmi nástroji jako je např. stezka a odborky a mnoho dalšího.

Garantuje Kingoška Libuna
(dále Dáša)

Symbolika

Jak vypadají skautské symboly? Jaký význam skrývají a proč?

Garantuje Donald
(dále Paprika)

Myšlenkové základy skautingu & historie

V čem tkví podstata skautingu?

Garantuje Káťa
(dále Kanička, Donald)

Základy práva

Co je to právní zodpovědnost? Za co je konkrétně zodpovědný rádce družiny?

Garantuje Kanička
(dále Dáša)

Základy organiazce

Zde se dovíš, jak vypadá naše organizace v celé republice.

Garantuje Dáša
(dále Paprika)

Základy hospodaření

Jak si poradit s výletem po finanční schránce? Jak vybrat účastnické poplatky a jak je to s výdaji?

Garantuje ???

Zdravověda

První pomoc se ti může hodit kdykoli a kdekoli - doma, ve škole, ve skautu, na ulici, v práci. Nikdy nevíš, kdy se ti to může hodit.

Garantuje Donald
(dále Káťa, Paprika, Mici)

Bezpečnost

Bezpečnost schůzek, výletu nebo víkendové akce je základ potřebný pro to, aby se ti program vydařil. Pocit bezpečí dětí je důležitý pro jejich vývoj, ale i pro klid rodičů.

Garantuje ???